Dojazd do budynku Urzędu Skarbowego w Kluczborku.
Budynek urzędu zlokalizowany jest przy ul. Sienkiewicza w pobliżu innych instytucji takich jak Zakład Energetyczny, Zespół Szkół Mechanicznych, Urząd Pracy, DPS, PCPR.
Nie ma możliwości dojazdu do urzędu środkami komunikacji miejskiej.
Chcąc dotrzeć do siedziby urzędu ze stacji PKP należy skierować się na wiadukt kolejowy znajdujący się przy stacji PKP, a następnie skręcić w stronę centrum miasta. Po zejściu lub zjeździe z wiaduktu kierować się w lewo w stronę ulicy Sienkiewicza.
Do budynku urzędu można dotrzeć poprzez furtkę lub wjazd na parking, który usytuowany jest od strony ul. Sienkiewicza. Po jednej stronie parkingu od strony furtki znajduje się chodnik prowadzący do budynku. Jest on usytuowany prostopadle do ul. Sienkiewicza. Chodnik nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Wejście do budynku.
Przed schodami do wejścia budynku znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz. Wejście budynku jest zadaszone, wolne od barier i jasno oświetlone. Drzwi wejściowe nie posiadają progów. Zarówno drzwi wejściowe, jak i znajdujący się za nimi przedsionek mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość pomocy ze strony pracowników urzędu przy wejściu do urzędu po wezwaniu przez ochronę obiektu.
Poruszanie się wewnątrz budynku.
W urzędzie obowiązuje zasada, że pracownicy odbierają z recepcji umówionych gości i interesantów. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępna jest pierwsza kondygnacja urzędu, tj. pomieszczenia biurowe oraz sala obsługi bezpośredniej. Pomieszczenia na wyższych kondygnacjach są niedostępne dla osób na wózkach inwalidzkich z uwagi na brak windy oraz ułatwień do pokonywania schodów dla osób niepełnosprawnych.
W holu budynku znajduje się recepcja. Można w niej uzyskać niezbędne informacje, jak poruszać się po budynku oraz o dostępnych usługach wsparcia. Znajduje się także czytelna tablica informacyjna. Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych jego części i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia. Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach. W korytarzach nie występują obiekty mogące utrudniać komunikację. Posadzka korytarzy jest antypoślizgowa.
W budynku urzędu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W kontakcie z urzędem osoba słabo słysząca może skorzystać z systemu pętli indukcyjnej na sali obsługi klienta i w punkcie ochrony.
Dostępność na wyższe kondygnacje budynku.
Schody na wyższe kondygnacje posiadają antypoślizgową nawierzchnię oraz poręcze po obu stronach. W obiekcie brak jest wind oraz ułatwień do pokonywania schodów dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie sprawy interesantów załatwiane są w sali obsługi bezpośredniej znajdującej się na parterze. Istnieje możliwość wezwania pracownika urzędu przez ochronę obiektu i pomocy ze strony pracowników urzędu przy wejściu na wyższe kondygnacje.
Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Przed wejściem do budynku urzędu znajduje się ogólnodostępny parking (wjazd od strony ul. Sienkiewicza). Jest na nim wyznaczone i oznaczone jedno miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Skorzystanie z możliwości parkowania na tym miejscu nie wymaga uprzedniego uzgodnienia.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w środkowej części korytarza po lewej stronie od wejścia do budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.