Ministerstwo Finansów ostrzega: uwaga na fałszywe wiadomości

Ministerstwo Finansów ostrzega: uwaga na fałszywe wiadomości

Ministerstwo Finansów ostrzega: uwaga na fałszywe wiadomości

grafika przedstawiający otwarty laptop z postacią w kapturze, na której są różne znaki liczbowe i literowe

Ostrzegamy przed możliwymi próbami oszustwa w sprawie rzekomego zadłużenia w Ministerstwie Finansów. Ministerstwo Finansów nie  jest nadawcą wiadomości tego typu. Może to być  próba wyłudzenia danych lub środków finansowych. Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego podatku można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym.


Przestrzegamy, że mogą wystąpić incydenty rozsyłania w imieniu Ministerstwa Finansów wiadomości, które trafiają do podatników. Ministerstwo Finansów nie jest ich nadawcą.
Apelujemy o ostrożność!
Co robić w przypadku próby oszustwa? Zachęcamy do korzystania z platformy CERT (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym), która służy do zgłaszania wszelkich incydentów w zakresie cyberbezpieczeństwa.