Dojazd do budynku Urzędu Skarbowego w Strzelcach Opolskich.
Budynek urzędu znajduje się w północno-wschodniej części miasta Strzelce Opolskie. Usytuowany jest na obrzeżach miasta, po prawej stronie przy wjeździe od strony Opola. Jest położony przy ul. Opolskiej 13, która jest częścią drogi krajowej Nr 94 Wrocław-Opole-Kraków.
W mieście nie funkcjonuje komunikacja miejska, w związku z czym brak jest możliwości dojazdu za jej pośrednictwem do siedziby US. Z centrum miasta oraz z dworca PKP można dotrzeć do Urzędu korzystając z taksówek. Przejście pieszo z rynku do urzędu zajmuje ok.15 minut. Należy iść wzdłuż ulicy Opolskiej kierując się w kierunku Opola.
Do budynku najłatwiej dotrzeć od ul. Sosnowej główną bramą wjazdową lub odrębnym wejściem dla pieszych znajdującym się przy bramie wjazdowej. Przy budynku znajduje się chodnik prowadzący bezpośrednio do wejścia głównego do Urzędu. Chodnik jest usytuowany równolegle do ul. Opolskiej.
Chodniki prowadzące do budynku nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Wejście do budynku.
Przed schodami do wejścia budynku znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcze po obu stronach. Wejście budynku jest zadaszone, wolne od barier i jasno oświetlone. Szklane drzwi wejściowe rozsuwają się automatycznie i nie posiadają progów. Zarówno drzwi wejściowe, jak i znajdujący się za nimi hol mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózka inwalidzkiego.
Poruszanie się wewnątrz budynku.
W urzędzie obowiązuje zasada rejestracji wizyt. Klienci umówieni na wizytę udają się do Sali Obsługi Podatnika , znajdującej się na parterze budynku. Tam na określnym przy rejestracji wizyt stanowisku, zostaną obsłużeni przez wyznaczonego pracownika. Jeżeli występuje potrzeba np. zachowania większej poufności, miejsce obsługi klienta może ulec zmianie. W holu budynku znajduje się recepcja/stanowisko ochrony. Można w nim uzyskać niezbędne informacje, jak poruszać się po budynku oraz o dostępnych usługach wsparcia. Znajduje się również czytelna tablica informacyjna.
Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach. W korytarzach nie występują obiekty mogące utrudniać komunikację.
W budynku urzędu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W kontakcie z urzędem osoba słabo słysząca może skorzystać z systemu pętli indukcyjnej przy oznaczonym stanowisku na sali obsługi i w punkcie rejestracji wizyt.
Dostępność na wyższe kondygnacje budynku.
Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach dostępne są wszystkie kondygnacje budynku. W holu w środkowej części budynku znajduje się winda spełniająca wymogi przewozu osób niepełnosprawnych.Schody prowadzące na wyższe kondygnacje posiadają poręcz po jednej stronie i są odpowiednio oświetlone.
Wszystkie sprawy interesantów załatwiane są w Sali Obsługi Podatnika znajdującej się na parterze budynku na wprost wejścia do obiektu.
Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Przed wejściem głównym z przodu budynku znajduje się ogólnodostępny parking czynny w godzinach pracy urzędu. Są na nim wyznaczone i oznaczone dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Skorzystanie z możliwości parkowania na tym miejscu nie wymaga uprzedniego uzgodnienia. Wjazd na parking odbywa się od ul. Sosnowej.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdej kondygnacji budynku. Umiejscowione są na początku korytarza po lewej stronie, przy klatce schodowej. W toaletach zamontowane są poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.