Deklaracja dostępności
Urząd Skarbowy w Krapkowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.opolskie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-krapkowicach.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że pochodzą z różnych źródeł, są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych. Załączniki publikowane jako skany dokumentów w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo, gdyż pochodzą od innych podmiotów, opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań. Niektóre treści zostały opublikowane w serwisie z grafikami, które zawierają tekst, ponieważ treść na grafice była niezbędna do skutecznej komunikacji danego zagadnienia. Niektóre materiały tekstowe nie mają prawidłowej hierarchii nagłówków. Brak jest możliwości zmiany odstępu między wierszami, akapitami, słowami i literami. Może się zdarzyć, że na stronie jest element graficzny, który nie ma dodatkowego poszerzonego opisu. Mogą zdarzyć się sytuacje, że elementy filmowe, animowane i dźwiękowe przekazujące informacje nie mają opisu tekstowego. Mogą zdarzyć się sytuacje, że film lub animacja ze ścieżką dźwiękową nie mają napisów dla osób niesłyszących. Mogą zdarzyć się sytuacje, że film lub animacja ze ścieżką dźwiękową nie mają audiodeskrypcji. Mogą zdarzyć się sytuacje, że kontrast tekstu w stosunku do tła wynosi mniej niż 4,5:1. Może zdarzyć się, że informacja jest przekazana wyłącznie kolorem. Mogą zdarzyć się sytuacje, że kontrast elementów grafik w stosunku do tła wynosi mniej niż 3:1. Po powiększeniu widoku strony do 200% konieczne jest przewijanie w poziomie. Z uwagi na długość artykułu może istnieć konieczność przewijania artykułu w pionie. Nie wszystkie elementy aktywne w serwisie dostępne są za pomocą klawiatury, nie działa funkcja ESC. Mogą zdarzyć się sytuacje, że otwierany element otwiera się w nowym oknie i nie ma o tym działaniu informacji. Mogą zdarzyć się sytuacje, że w treści linku lub bezpośrednio obok niego brak jest informacji o formacie i wielkości. Mogą zdarzyć się na linki typu "czytaj więcej", "pobierz". Mogą zdarzyć się sporadycznie sytuacje, że treści obcojęzyczne nie mają poprawnie zdefiniowanego języka.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- W górnym prawym rogu strony internetowej na stałe znajdują się odnośniki do zewnętrznych serwisów, nie redagowanych przez Urząd Skarbowy w Krapkowicach, tj. do Listy Elektronicznych Skrzynek Podawczych, Kanału Ministerstwa Finansów w Serwisie YouTube, Profilu Krajowej Administracji Skarbowej na X, Listy kanałów RSS, Serwisu Służby Cywilnej, Serwisu bip.gov.pl. W dolnej części strony internetowej znajdują się banery odsyłające do różnych zewnętrznych stron /serwisów. Banery te przenoszą na zewnętrzne strony, które nie są redagowane przez Urząd Skarbowy w Krapkowicach.
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Justyna Bioły-Kobylańska - mejlowo justyna.bioly-kobylanska@mf.gov.pl lub telefonicznie 77 440 33 62
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Krystyna Marszałek - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krapkowicach,
- Adres: ul. Opolska 96A, 47-300 Krapkowice,
- Mejl: us.krapkowice@mf.gov.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Urząd Skarbowy w Krapkowicach
Parking
- Naprzeciw głównego wejścia do budynku urzędu, przy ul. Opolskiej znajduje się ogólnodostępny parking. Są na nim wyznaczone i oznaczone dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Skorzystanie z możliwości parkowania na tym miejscu nie wymaga uprzedniego uzgodnienia. Parking nie jest ograniczony przeszkodami terenowymi.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
- Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy Opolskiej (naprzeciw parkingu). Prowadzi do niego chodnik. Nie jest on wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Wejście budynku jest zadaszone, wolne od barier i jasno oświetlone. Drzwi wejściowe są szklane, rozsuwają się automatycznie oraz nie posiadają progów. Zarówno drzwi wejściowe, jak i znajdujący się za nimi przedsionek mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózka inwalidzkiego. - Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
- Drzwi otwierają się automatycznie.
- Drzwi są przeźroczyste i są kontrastowo oznaczone.
Przestrzeń za wejściem
- Za drzwiami wejściowymi do budynku znajduje się przedsionek. Przy wejściu jest punkt ochrony obiektu, punkt informacyjny. Możesz poprosić pracownika punktu o informację i pomoc w poruszaniu się po budynku.
Po lewej stronie od wejścia są schody ze spocznikiem prowadzące na pierwsze piętro budynku, gdzie znajduje się sala obsługi podatnika. Na lewo od wejścia na salę obsługi jest sekretariat.
Dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest hol znajdujący się tuż po wejściu do budynku, przy którym znajduje się stanowisko ochrony obiektu. W strefie tej znajduje się stolik z krzesłami, przy którym osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach mogą zostać obsłużone przez pracowników urzędu po uprzednim wezwaniu przez ochronę obiektu.
W budynku znajdują się oznaczenia, które ułatwiają poruszanie się po urzędzie. Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, umożliwia wymijanie się osób poruszających się na wózkach. W korytarzach nie występują obiekty mogące utrudniać komunikację.
W budynku urzędu nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. - Punkt obsługi znajduje się na pierwszym piętrze po prawej stronie od schodów.
- Punkt obsługi wyposażony jest w pętlę indukcyjną.
- W punkcie obsługi dostępna jest usługa tłumaczenia na język migowy.
Ciągi pionowe
- Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Schody
- Schody prowadzące na wyższe kondygnacje znajdują się po lewej stronie od wejścia do budynku.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
- Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku, na końcu korytarza po prawej stronie. Dostęp do niej jest ograniczony z uwagi na schody prowadzące na parter budynku. W przypadku konieczności skorzystania z toalety przez osoby poruszające się na wózkach istnieje możliwość pomocy przez pracowników urzędu przy zjeździe ze schodów po ich wezwaniu przez ochronę obiektu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: Informacja
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): Informacja ETR
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): Informacja PJM
- W kontakcie z urzędem osoba słabo słysząca może skorzystać z systemu pętli indukcyjnej na sali obsługi klienta.